Google Android İşletim Sistemini Sanal Gerçeklikle Buluşturacak

Google Android İşletim Sistemini Sanal Gerçeklikle Buluşturacak

Google AR-GE laboratuvarlarından gelen haber heyecan verici. Oculus Rift Android ile işbirliğine gitmeye hazırlanıyor. Google Android VR alt yapısı için mühendislerini görevlendirmeye başladı bile. 

Google Android işletim sistemini sanal gerçeklikle yeniden yaratacak. The Wall Street Journal’in haberine göre Oculus Rift ve Google sanal gerçeklik temelli bir işletim sistemi üzerinde konuşuyorlar.

Android işletim sistemi üzerinde çalışması düşünülen sanal gerçeklik uygulamaları için Google şimdiden 10 mühendisi görevlendirmiş bile. The Wall Street Journal’ın haberinin hemen arkasında Google’a soru yağmuru başlamış durumda. Google ise bu haberi ne yalanlıyor ne de daha fazla bir açıklama ya da yorum getiriyor.

GDC 2015’te (Oyun Geliştiricileri Konferansı) hemen herksen sanal herkesin sanal gerçeklik ürünü tanıtması ve projelerine yer vermesi bu konuda beklentileri de artırıyor. Dolayısıyla GDC’de konuyla ilgili ağzını bıçak açmayan Google’a bu kadar çok soru sorulması doğal.   

Google ne kadar cevap vermese de The Wall Street Journal Android VR ile ilgili çalışacak mühendislerin ismine bile ulaştı. Habere göre Clay Bavor ve Jeremy Doig isimli bu mühendisler tüm takımın başına geçecekler. 

Geleceğin Oyun Deneyimi:Sanal Gerçeklik

HTC RE Vive Sanal GerçeklikCihazı Fotoğrafları

Samsung Galaxy VR Fotoğrafları

Facebook’tan Sanal Gerçeklik Uygulamaları Yolda

YORUMLAR