Google Arama Sonuçları Daha Görsel Olacak

Google Arama Sonuçları Daha Görsel Olacak

Google, çok uzun bir süredir dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi olmasının yanı sıra, internet alemine de tek başına yön veren kuruluşlardan bir tanesi. Bu sebeple şirketin yaptığı her yenilik dikkatle ve özenle izleniyor. Bunlardan yenisi ise Google aramalarının artık daha fazla görsel içerecek olması.

Google bundan önce yapıtğı güncellemeyle birlikte arama sonuçlarınızda küçük parçalar gösteriyordu. Örneğin; bir haber sitesinde yer alan bir haberi arattıysanız, karşınıza o haberle ilgili küçük kutucuklar içinde görseller geliyordu. "Küçük parçacık" dediği bu özellikte büyük bir değişikliğe gitmeye hazırlanan şirket, dünya üzerindeki milyarlarca kullanıcısının karşısına "zenginleştirilmiş kartlar" dediği yeni arama sonuçlarıyla çıkacak.

Bu özelliği ilk olarak filmler ve yemek tarihleri için kullanıma açan Google, yakın zaman sonra formata uyan bütün aramalar için bunu kullanacak. Yukarıda yer alan fotoğrafta oldukça iyi anlatılan olay ile birlikte arama sonuçlarımız şenlenecek. Ayrıca eski arama tarzları da tarihe karışmayacak. Tüm bu formatlar hep birlikte kullanılmaya devam edilecek ve daha renkli bir sonuç sayfası yaratılmış olacak.

Huawei Google’ın Daydream Platformunu Destekleyen İlk Şirketlerden Biri Oldu

Google I/O 2016 Konferansında Tanıtılan Google Assistant Nedir?

Google Artık Kendi İşlemcilerini Üretecek, Şimdi Intel Düşünsün

YORUMLAR