Google Cardboard Kamera Uygulamasını Yayınladı

Google Cardboard Kamera Uygulamasını Yayınladı

Teknoloji devi Google, anılarınızı sanal gerçeklikle birleştirecek harika bir uygulama yayınladı. Daha önce duyurduğu ucuz ve ekonomik sanal gerçeklik gözlüğü Cardboard için yayınlanan uygulama, sesli panoramik görüntüler çekmeye olanak tanıyor ve çektiğiniz bütün fotoğraflara yaşandıkları anda olduğu gibi tanık olmanızı sağlıyor. Şimdilik Android cihazlarında indirebilir olan Cardboard Camera'nın kısa süre içinde iOS platformuna da gelmesi bekleniyor. 

Google Cardboard Nedir?

Google Cardboard, sanal gerçekliği basit, eğlenceli ve ekonomik olarak deneyimlemenizi sağlayan kartondan yapılma bir gözlük. Bu kartondan gözlüğe telefonunuzu yerleştirdiğinizde çektiğiniz 360 derece panoramik görüntüleri tıpkı o an'ı yaşıyormuş gibi görüntüleyebilirsiniz. Ekonomik olması nedeniyle oldukça makul bir fiyata satılan gözlük, yeni yerler görmenize, etrafınızı saran oyunlar oynamanıza , uzay uçuşu yapmanıza da fırsat veriyor. 

Cardboard Camera Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Cardboard Camera uygulamasının hünerlerini görebilmek için öncelikle sanal gerçeklik gözlüğü Cardboard'a sahip olmanız gerekiyor. Daha sonra Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızdan Cardboard Camera ile çektiğiniz sesli ve mükemmel panoramik görüntüleri, telefonunuzu gözlüğün içine yerleştirerek izleyebilirsiniz. Hayatınızın tüm anlarını bu kamera uygulaması sayesinde ölümsüzleştirebilirsiniz.

Nasıl çalıştığınız anlamak için aşağıdaki görsel yeterince bilgi verecektir: 

İndirmek için de aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

YORUMLAR