Google Çeviri'de Önemli Bir Güncelleme Yapıldı

Google Çeviri'de Önemli Bir Güncelleme Yapıldı

90 dilde çeviri hizmeti veren servisi Google Çeviri hizmetleri önemli bir güncelleştirme yaptı. Artık çevirileri günlük konuşma alışkanlıklarına göre düzenleyerek yapacak.

Google Çeviri Hizmeti Günde 100 Milyar Kelimeyi Nasıl Çeviriyor? haberimizi hatırlarsınız. Günlük 100 milyardan fazla kelime çevirildiğini açıklayan Google, binlerce kullanıcının katkısıyla sistemi geliştirmeye devam ettiklerini belirtmişti. İşte bu gelişmelerden bir daha hayata geçiyor. Artık Google Çeviri hizmetleri, istenilen bir cümleyi resmi ve edebi formattan çok, her zaman kullanılan, genel bilince yatkın bir şekilde günlük yaygın konuşma diline uygun olarak çevirecek.

Google’dan yapılan resmi açıklamaya göre dil, yaşayan bir iletişim aracı olduğu için kendi içinde hızlı bir devinimle gelişiyor ve değişiyor. Google Çeviri hizmetlerinin bu yaşayan iletişim aracıyla paralel olarak kendini yenilemesi gerekiyor. Daha bazı dillerde, özellikle Tütçe’de sıkıntılar yaşayan Google Çeviri hizmetleri artık daha hızlı ve anlaşılabilir biçimde 90 lisanı da algılayarak kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor.

Google Translate ile Sesli Çeviri Nasıl Yapılır?

Google Translate ile Görüntülerdeki Resmi Çevirme

YORUMLAR