Google Chatbase Programını Tanıttı

Google Chatbase Programını Tanıttı

Google I/O 2017 Chatbase adıyla yayına başlayan yeni bir platform tanıttı. Bu platform Chatbase adıyla yayına başlayacak ve geliştiricilere chatbotlarını monitör etme fırsatı verecek. Ayrıca geliştirilen chatbotlar hızla geliştiriciler tarafından hızla kontrol edilebilecek ve hataları giderilebilecek.

Chatbase, Google'ın kuluçka programı olan ARE120 grubuna ait. Chatbase’e ulaşmak ve üzerinde çalışmalar yapabilmek için geliştiriciler an itibarıyla istek yollayabiliyorlar.. Platform, Google’ın geçtiğimiz yılın Eylül ayında satın aldığı API.ai girişiminin servisiyle de bağlantılı olarak çalışacak. Chatbase ile chatbot geliştiricileri hem kullanıcıların chatbot ile yaşadığı deneyimi baştan sona takip edecek hem de istatistiksel tüm verileri bu platform aracılığıyla alabiliyor olacaklar. Bu noktada Chatbase tamamen Google Analytics rolüne bürünebiliyor olacak.

Bir diğer yandan geliştiriciler chatbot’larda yaşanan sorunları ve hataları hızla tespit edebilerek, bunları kolayca yamalayabilecekler. Çünkü deneyimlenen hataların düzeltilebilmesi normalden daha hızlı olabilecek. 

Google I/O 2017'de Sundar Pichai, Muazzam Rakamlar Açıkladı

Google'dan Muhteşem Girişim: Google Lens Duyuruldu

YORUMLAR