Google Chrome 39'a Ara Güncelleme Geldi

Google Chrome 39'a Ara Güncelleme Geldi

Google Chrome 39'a yine bir ara güncelleme getirildi. Bildiğiniz üzere bir süre önce yayınlanan yeni versiyon Flash Player'ın güncellemesi nedeniyle ufak bir güncelleme almıştı. Yine güncellenen popüler tarayıcının Windows, Linux ve Mac versiyonlarını indirerek en güncel sürümünü kullanabilirsiniz.

Bazı kullanıcılara bir önceki güncellemede gelen ''Kullanıcı Seçim'' özelliği ile bir çok kullanıcı bu ara güncellemeden sonra tanıştı. Peki kullanıcı seçimi nedir? diye merak ediyorsanız, Google Chrome açıkken ekranın sağ üstünde beliren yeni kutucuk. Bu kutucuk sayesinde hangi kullanıcı ile giriş yapıldığını görebiliyor, kullanıcı değişikliklerini daha kolay gerçekleştirebiliyor ve gizli sekmeye geçebiliyorsunuz. Bir çok kişi Chrome üzerindeyken kendi Google hesabı ile işlem yapıp yapmadığını kontrol etmiyor fakat artık etmeseniz de gözünüze çarpacak olan bu özellik ilk cümlede belirttiğim gibi bazı kullanıcılara yeni geldi.

Yukarıdaki ekranda görmüş olduğunuz üzere Google hesabınıza giriş yapmadan Chrome'u açsanız bile kutucuk görünüyor fakat giriş yapılmadı için kullanıcı adı gösteremiyor.

Bu görselde ise kendi kullanıcı adım ile giriş yaparak Chrome'u kullandığımda karşılaştığım ekranı görüyorsunuz. Belki bir çoğunuz bu özelliği bir süredir kullanıyor fakat bir çok kullanıcı için de yeni geldi. Chrome tarayıcınızın sağ üst köşesindeki kutucuğa tıklayarak kullanıcı değişimini kolayca yapabilir yada gizli sekme kullanabilirsiniz.

39.0.2171.99 olarak gelen yeni güncelleme ile Chrome içerisinde bulunan Flash Player bir kere daha güncellendi. Bunun dışında ise bu güncelleme de çok fazla değişiklik ve geliştirme bulunmuyor. Chrome'un resmi kaynağında bile güncelleme ile ilgili sadece 1 değişikliğe yer verilmiş. Son zamanlarda Mozilla Firefox gibi güncellemeleri sıklaştırmaya başlayan Google Chrome'un 40. versiyonunu da yakın zamanda göreceğimizi tahmin ediyorum. Google Chrome indirerek hızlı bir tarayıcı deneyimi yaşamak isterseniz, aşağıdaki bağlantılardan yararlanabilirsiniz.

Windows ve Windows Phone Mağazalarındaki Uygulama Sayısı 560,000'i Aştı

YORUMLAR