Google Chrome Android Sürümünde Artık Video, Ses ve İnternet Sayfası İndirebiliyoruz

Google Chrome Android Sürümünde Artık Video, Ses ve İnternet Sayfası İndirebiliyoruz

Eğer Android akıllı telefon veya tabletleriniz üzerinde Google Chrome internet tarayıcısını tercih ediyorsanız size güzel bir haberimiz var. Google Chrome 55 sürümüyle birlikte internet sayfalarını çevrimdışı görüntüleyebileceksiniz. Bilindiği üzere bir mobil cihaz üzerinde tarayıcınız üzerinen sayfalara göz atarken internet bağlantısı olmadığında sayfadaki metinleri görüntüleyemiyor, videoları seyredemiyor ve sesleri dinleyemiyorsunuz. Mobil internet kotası gibi bir problemimiz olduğu için de bu tür içeriklere yer veren sayfaları internet bağlantısına sahip olsak bile açmayabiliyoruz. İşte Android cihazlarda Google Chrome 55 bu soruna çare olacak yeni bir özellikle gelmekte.

Google Chrome 55 temel olarak internet sayfalarını bütün içerikleriyle birlikte indirebiliyor. Yani bir sayfa üzerinde yer alan videoları, sesleri ve diğer bütün içerikleri cihazınıza kaydedebileceksiniz ve çevrimdışı olduğunuzda bu sayfaları eksiksiz bir şekilde görüntüleyebilecek, videoları seyredebilecek ve sesleri dinleyebileceksiniz. Bu özellik sayesinde kota derdinizin olmadığı WiFi bağlantılarına bağlıyken sayfaları kaydedebilir, yolculuklarınızda sayfalara göz atabilirsiniz.

Chrome 55 Android sürümü çok daha az RAM kullanımına da sahip. Bu farkı eğer 1 GB'tan daha az RAM miktarına sahipseniz fark edebileceksiniz. RAM kullanımı yüzde 35 gibi büyük bir miktarda azalan Chrome daha rahat bir şekilde sayfaları açabilecek.

Google Chrome'un en güncel sürümünü bu bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz:

Google Chrome 55, Güvenlik ve HTML5 Güncellemesi Aldı

YORUMLAR