Google Chrome Artık Daha Hızlı Açılacak

Google Chrome Artık Daha Hızlı Açılacak

Anlaşılan o ki önümüzdeki süreçte Google Chrome hızlandırma için alternatif yöntemler aramamıza gerek kalmayacak. Dünyanın en yaygın olarak kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome birçok kullanışlı özelliğe yer veriyor olsa da yüksek RAM tüketimi, geç açılması gibi problemler bu internet tarayıcısının sertçe eleştirilmesine sebep oluyor. Neyse ki Google, popüler internet tarayıcısının bu eksiklerini gidermek için çaba gösteriyor. Google, bir süre önce Google Chrome'un bellek tüketim miktarını azaltacak geliştirmeler üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Şimdi ise Google Chrome'un açılış ve sayfa yükleme süresini kısaltacak geliştirmeleri uygulanmaya başlandı.

Google Chrome'un 64 Bit sürümünün 53. versiyonu ve 32 Bit sürümünün 54. versiyonuyla birlikte kullanılmaya başlanan yeni bir teknoloji Google Chrome'un Windows işletim sistemi üzerinde yüzde 17 dha hızlı açılmasını, yeni sekmede açılan sayfaların yüzde 15 daha hızlı yüklenmesini sağlıyor. Ayrıca genel olarak da sayfa yükleme sürelerinde yüzde 6'lık bir hızlanma raporlanıyor.

Elde edilen bu hızlanmanın ardında ise PGO - Profile Guided Optimization adlı bir teknoloji yatıyor. Bu teknoloji aslında Microsoft Visual Studio geliştirici araçları arasında yer alan bir özellikti ve çok da yeni değildi. Google'ın bu teknolojiyi şu ana kadar Google Chrome üzerinde kullanmamış olması ise ilginç bir nokta.

En güncel Google Chrome sürümünü indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

Google Chrome Daha Az RAM Tüketecek

YORUMLAR