Google Haberler'in Yeni Tasarımı İşlerinizi Çok Kolaylaştıracak

Google Haberler'in Yeni Tasarımı İşlerinizi Çok Kolaylaştıracak

Google’ın ‘haberler’ sekmesini sıkça ziyaret etmediğinizi tahmin ederim. Ancak, çok kullanılmaması Google’ın bu alanını geliştirmediği anlamına da gelmiyor. ‘Haberler’ bölümünü bugün derleyip toparlayan internet devi, sekmeyi modernleştirdi.

Google Haberler'in ürün müdürü Anand Paka, yeniden tasarımın ardında yatan yol gösterici fikrin, ürünün daha erişebilir olması için düzgün bir kullanıcı ara birimi inşa etmek olduğunu açıkladı.

Haber akışı için kart tabanlı bir ara birim benimseyen tasarım ekibi, günün ana başlıklarını yerel haberlerden ve kişiselleştirilmiş haberler kaynağından ayıran sekmeler ekledi.

Bir sonraki aşamaya hazırlandıklarına değinen Paka, mavi bağlantıları ve makale kesitlerini kaldırdıklarını ve bunun yerine benzer haberleri bir araya toplayarak konuları daha derinlemesine incelemeyi sağlayan etiketler barındıran kart görünümünü tercih ettiklerini açıkladı. Sol tarafa yeni eklenen çubuk sayesinde haberler sekmenizi kişiselleştirebilir, araştırmalarınızı hızlandırabileceksiniz.

Sağda eski, solda da yeni tasarımın görüntüsü

YORUMLAR