Google Hangouts'ta Grup Konuşmalarına Katılmak Kolaylaşıyor

Google Hangouts'ta Grup Konuşmalarına Katılmak Kolaylaşıyor

Google'ın mesajlaşma servisi Hangouts için yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Yapılan son güncellemeyle birlikte uygulamada kurulan gruplara özel paylaşma linklerinin geldiği açıklandı. 

Geçtiğimiz hafta Hangouts'un Android sürümünü güncelleyen Google, çok uzun süre önce iOS versiyonuna eklediği video kaydetme ve gönderme özelliğini Android için de getirmişti. Bu güncellemenin ardından yeni bir güncelleme ise uygulamanın grup oluşturma tarafıyla ilgili yapıldı. Çıktığındna bu yana grup konuşmalarına izin veren Hangouts'ta bir grup kurduğunuzda katılmasını istediğiniz kişilere tek tek davet göndermeniz gerekiyordu. 

Google ise yaptığı güncellemeyle birlikte tek tek davet işini ortadan kaldırarak, her gruba özel bir davetiye linki oluşturmayı başardı. Grupların ayarlar bölümünde görünlen bu link, davet edilecek kişiye gönderildiğinde karşı taraf kolayca grubun içerisine girebilecek. Birkaç kişiden oluşan gruplar için çok anlam ifade etmeyen bu özellik, 40-50 kişiden oluşmasını istediğiniz gruplar için kullanıcıları çok rahatlatacak. 

Hangouts'un Android Sürümüne Video Mesaj Özelliği Geliyor

Google Terör Nedeniyle Türkiye ve Belçika'ya Hangouts Aramalarını Ücretsiz Yapt

Google'ın Anlık Mesajlaşma Uygulaması Hangouts'un 7.0 Sürümü Yayınladı

YORUMLAR