Google Inbox Önemli Postalar Özelliğini Güçlendirdi

Google Inbox Önemli Postalar Özelliğini Güçlendirdi

Google'ın yeni Inbox platformu e-posta servisi içerisinde kullanıcılara gelen önemli postaları dizin üzerine üst sıraya çıkararak yeni bir 'önemliler' güncellemesi aldı. Artık uçak bileti, önemli hesap aktivasyonu, banka cüzdanları gibi e-posta kutunuzda önem arz eden iletiler daha rahat ulaşım için yukarıda belirecek.

Yeni bir e-posta aldığımızda genellikle kimden olduğu, konu, ve belki biraz da giriş kısmını görürüz. Ailenizle, arkadaşlarınızla veya iş arkadaşlarınızla basit konuşmalar için bu süregelen sistem oldukça yeterli olsa da günümüz çağında artık birçok iş internet üzerinden yapıldığı için e-posta hesapları da her bir birey için ayrı kimlik taşımakta. Bu anlamda belki bir otel odası tuttuğunuzda veya uçak bileti satın aldığınızda önemli bilgilerin e-posta gelen kutunuzda gözden kaçmaması için Google Inbox bu konuya güzel bir çözüm getirdi.

Highlights olarak geçen yeni özelliği Gmail'ın elle ayarlanabilen önem atama sistemi olarak düşünebilirsiniz. Ancak artık Google size gelecek önemli e-postaları kendi saptayıp buna göre otomatik olarak önemlilere yerleştiriyor. Üstelik bunu sıradan bir e-posta görünümü olarak değil, dizinin en üstünde yer alan ve sabitlenmiş bir şekilde tutuyor.

Bu artık birçok e-posta servisi kullanıcısını önemli postalar için teker teker her iletiye bakmaktan kurtaracak, karışık gelen kutunuzda gözden kaçan önemli postaları fark etmenizi sağlayacak. Özellikle günlük hayatta işinizin düştüğü servisleri örnek verecek olursak dediğimiz gibi uçuşlarınızı, kalma yerlerinizi ve planlarınızı artık Inbox ile ayarlayabileceksiniz. Yeni servis sayesinde bunları zaten Google'ın ajandasına kaydedebiliyor, bu sayede hatırlatmaları da kullanabiliyordunuz. Artık bu işler için size geri dönüş yapan firmaların e-postları da Inbox içinde önem kazanarak üst sıralarda belirecek.

Google'ın Inbox servisinin ne olduğunu merak ediyorsanız sitemizde yer verdiğimiz "Google Inbox Nedir, Nasıl Kullanılır?" isimli yazımızı okuyabilir, bir arkadaşınızın davetiyle Google Inbox'ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kendiniz denemek istiyorsanız direkt olarak Google'dan istek başvurusunda bulunup Google Inbox oluşumuna katılabilirsiniz.

Google Inbox Nedir, Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR