Google I/O Konferansını Canlı Olarak İzleyin

Google I/O Konferansını Canlı Olarak İzleyin

Android ve Google geliştiricilerinin bir araya gelerek San Francisco, California'da her yıl düzenledikleri yazılım ve donanım yeniliklerinin tanıtıldığı Google I/O 2016 Konferansını canlı izleyin.

Bu sene Google I/O Konferansının geçtiğimiz yıllara oranla daha keyifli ve yeniliklerle dolu geçeceği söyleniyor. Konferansın ana konusu ise Android N etrafında gelişecek olan uygulama ve donanım entegrasyonlarından oluşacak.

Google I/O Konferansı nedir?

Google I/O, Google ve Android, Chrome, Chrome OS, Google API'lerinin yanı sıra, Google Web Toolkit, App Engine gibi açık kaynak kodlu web teknolojileriyle ortak olarak geliştirilen her türlü uygulamanın tanıtıldığı bir etkinlik. İlk kez 2008 yılında düzenlenen Google I/O, "I" ve "O" harflerinin yani İngilizce input/output, (giriş/çıkış) kelimelerini ifade ettiği gibi "Innovation in the Open", yani "Açık Kaynak Yenilikleri Yenilik" olarak da tanımlanabilir.

Google I/O 2016 Konferansında ne olacak?

Google'dan 2016 Yılında Neler Bekliyoruz?, bu makalemizde bu sene olabileceklerle geçtiğimiz yıllardaki konferansları karşılaştırmıştık. Google I/O konferansları genel olarak inovasyon üzerine gelişmeler ve Google Laboratuvarlarının üzerinde çalıştığı projeleri kapsadığı için bu sene de bizi şaşırtması oldukça mümkün.

Google I/O 2016 Konferansı ne zaman?

Konferans 18 Mayıs'ta (Bugün saat 20:00’da) başlayacak ve 2 gün sürecek. Google’ın CEO’su Sundar Pichai’nin canlı olarak sunacağı konferansı canlı olarak izleyebilmeniz için linke tıklamanız yeterli olacak.

Google I/O 2016 Konferansında Ne Sürprizler Olabilir?

YORUMLAR