Google Maps Daha Sade ve Anlaşılabilir Olacak

Google Maps Daha Sade ve Anlaşılabilir Olacak

Google, mobil cihazlar üzerine en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Google Maps için önemli bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Bu güncellemeyle birlikte Google Maps sade bir görünüme sahip olacak ve daha anlaşılabilir olarak tekrar tasarlanacak.

Harita üzerinde yer alan gereksiz ögeleri sildiklerini söyleyen Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı Zhou Bailiang ve Yazılım Mühendisi Mark Li, yayınladıkları bir blog yazısında Google Maps üzerinde yapılacak değişiklikleri tanıttılar: "Sade tasarım, yararlı ve aksiyona geçilebilir noktaları görmeniz için daha iyi olacak ve yerel haberleri daha hızlı almanıza yardımcı olacak" açıklaması yapan ikili, yeni tasarıma dair görüntüler de paylaştılar.

Yeni tasarımla birlikte gelecek en önemli değişikliklerden bir tanesi, haritaya yaklaştığımızda göreceğimiz bilgiler olacak. Eski sürümde çevrenizdeki önemli yerleri -hastane, kafe, bar vb.- görebiliyorduk. Bu bilgiler yine verilmeye devam edilecek; ancak editörler bu konunun üzerine eğilerek, daha detaylı bilgilerin sizlere ulaşması için ter dökecekler ve ortaya en iyi harita ortaya çıkmış olacak.

Google Maps İçin Topluluk Onaylı Harita Düzeltme Getiriliyor

Google Earth ve Google Maps Daha Kaliteli Uydu Fotoğrafları İle Desteklenecek

Google Maps'e Güvenip Yanlış Evi Yıktılar

YORUMLAR