Google Maps İçin Büyük Bir Stand Kuruldu

Google Maps İçin Büyük Bir Stand Kuruldu

Google, Japonya'nın Shibuya kentinde Maps uygulamasının içinde barındırdığı bir stand kurdu.

Farklı ülkere iş ya da tatil için giden kişilerin yaşadıkları problemlerin başında nereye, nasıl gideceklerini bilmemeleri gelir. Bu nedenle, özellikle gittiğiniz yerin dilini de bilmiyor ve insanlarla anlaşamıyorsanız, kaybolma riskiniz gerçekten fazla. Japonca ve Çince gibi Asya dillerinin, öğrenilmesi zor dillerin başında geldiği de düşünülürse, özellikle bu ülkelere ziyaretlerde bulunan kişiler için her şeyin kabusa dönmesi içten bile değil. Ancak, Google Maps ve Apple Maps gibi yararlı uygulamalar ile biraz olsun gideceğimiz yönü bulmak, kolaylaşmış durumda.

Bunu göstermek isteyen Google, Japonya'nın Shibuya kentinde dev bir stand kurdu. Standa gelen kişiler, 138 inç'lik dev ekran da Google Maps uygulamasını kullanarak gidebilecekleri yönü bulabiliyorlar. Ayrıca sesle kontrol seçeneği de eklenen stand, gerçekten görülmeye değer.

Tahminiz, bu standın reklam amaçlı kurulduğu ve kısa süre sonra kaldırılacağı yönünde. Ancak, bunun gibi hizmetlerin sunulmaya devam etmesi gerçekten güzel olabilirdi. Siz ne dersiniz?

OnePlus One'ın bataryası kullanıcının elinde patladı.

YORUMLAR