Google Maps, Yol Üzerindeki Trafiğin Durumunu Raporlayacak

Google Maps, Yol Üzerindeki Trafiğin Durumunu Raporlayacak

Google Maps yeni bir servis daha verecek. Trafik ve yol durumu hakkında kullanıcılarına uyarılar yapacak, alternatif rotalara yönlendirecek.

Google Maps’ın yeni hizmeti özellikle büyük şehirlerde saatlerce arabalarının içinde, trafikte mahsur kalan insanları ilgilendiriyor. Google Maps bu keşmekeşten kullanıcıları çıkarmıyor, ancak üzerinde bulundukları rotanın trafik durumu hakkında tüm detayları vermeye başlıyor. Böylece o trafiğin içinde daha ne kadar beklemek zorunda olduğumuzu, varsa alternatif rotalardan kaçabilmemizi, bunu yapan sürücülerin ne kadar vakit kazanıp kaybedebileceğini hesaplayıp raporluyor.

Alternatif yollara olan uzaklığınızı ve normal yoldaki trafiğin ne kadar daha süreceğini hesaplayan Google Maps bir nebze de olsa büyük şehirlerde arabalarının içinde saatlerini harcayan kullanıcılarına yardım eli uzatmış olacak.

Google alternatif yollar bulmak için bulunduğumuz rotanın bir senelik verilerini o anki durumunuzla karşılaştıracak. Alternatif yolların ne kadar kullanıyor olabileceğini hesaplayarak, sürücüleri oraya doğru yönlendirecek

Google Maps'ten Muhteşem 1 Nisan Şakası: Pac-Man Sokaklarda

Google Maps İle İki Noktanın Uzaklığı Nasıl Ölçülür?

Google'ın Nisan Şakasının Sonu, Hiç de Komik Sonuçlanmadı

YORUMLAR