Google Maps'e Yapılan Yeni Güncelleme Karnımızı Acıktıracak

Google Maps'e Yapılan Yeni Güncelleme Karnımızı Acıktıracak

Google Maps’e yeni bir güncelleme geliyor. Artık gittiğimiz restoranlardan yemek fotoğraflarını Google Maps'e yükleyerek onları restoran adıyla etiketleyebileceğiz.

Google Maps geçtiğimiz haftalarda harita üzerinde mekan yerleştirme özelliğini geliştirmişti. Şimdi de bu mekanlardan ziyaret ettiğimiz restoranların menüsünden seçtiklerimizi etiketleyerek haritaya yerleştirebileceğiz. Yerel Rehber başlığı altında toplanan güncellemelerine çeşitlilik katmaya çalışan Google Maps bu özelliği ile gastronomik rehberlik hizmeti oluşturmaya çalışacak.

Gittiğimiz restoranlarda mekan ve menü resimlerini yüklemek hiç de zor olmayacak. Akıllı cihazınızda Google Maps lokasyon takip özelliğinin açık olması, çektiğiniz resimlerin doğrudan Google Maps’e yüklenmesini sağlayacak.

Her şey bu kadarla da kalmıyor, Google Maps’e yerleştirilen bu resimlerin altına yorum da yapılabiliyor. Böylelikle tıpkı Swarm’da olduğu gibi sosyal toplulukların faydalanması sağlanıyor.

Google Maps yeni güncellemenin ne zaman uygulamaya ekleneceği hakkında kesin bir bilgi vermedi. Ancak hem Android hem de iOS sistemler üzerinde güncelleme otomatik olarak yapılacak.

Google Maps'e Kapalı Yer Özelliği Geldi

Google Maps, Yol Üzerindeki Trafiğin Durumunu Raporlayacak

YORUMLAR