Google Messenger Artık Play Store'da!

Google Messenger Artık Play Store'da!

Hangouts'un karmaşık SMS fonksiyonları gözünüzü mü korkutuyor? Google, anlık mesajlaşma servisi olarak Hangouts'un kullanım verimsizliğinden sonra kendi başına bir uygulama olarak yeni mesajlaşma servisi Google Messenger'ı sonunda Play Store'a ulaştırdı.

Nexus 9 ve Nexus 6 ile tanıtılan Google Messenger, Hangouts'un yerini alarak ana ekranınızda varsayılan mesajlaşma servisi olmayı hedefliyor. Android 5.0 Lollipop ile birlikte sızdırılan Google Messenger haberlerinde uygulamayı az çok görmüş, uygulamanın bir anlık mesajlaşma servisi olarak neler yapabileceği konusunda bilgilendirilmiştik. Görünüşe göre Google bu duruma önem vererek piyasada bulunan birçok mesajlaşma servisi yerine Google Messenger'ı tercih etmemiz için uygulamayı Play Store'da da kullanıma açtı.

Google Messenger'ın neler yapabileceğine değinmenin çok fazla bir katkısı yok, standart mesajlaşma servislerinde bulunan özelliklerin aynısı taşıyor. Play Store'da yer verilen açıklamaya göre Google Messenger'ın öne çıkacak özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak:

  • Daha hızlı paylaşım: Uygulama içerisinden direkt olarak fotoğraf seçin veya o anda çektiğiniz bir fotoğrafı istediklerinizle paylaşın. Ayrıca rehberinizdeki kişilere sesli mesaj da gönderebiliyorsunuz.
  • Kolay arama seçeneği: Rehberinizde ve konuşma başlıklarında özellikle aramak istediğiniz kelimeleri aratın. Bu sayede geçmişteki konuşmalarda geçen bir olayı veya kişileri rahatça bulabilirsiniz.
  • Kullanıcı dostu tasarım: Yeni, akıcı ve kullanımı kolay tasarım sayesinde göze daha çok hitap eden, basit bir mesajlaşma servisi.
  • Daha fazla kontrol: SMS göndericileri engelleyebilme özelliğiyle iletişim kuracağınız kişileri sınıflandırabilirsiniz.
  • Daha çok özellik: Sesli mesajlar ve emoji ifade desteği.

Google çoğu ürününde yaptığı gibi Messenger'da da oldukça sade ve basit görünen bir tasarım üzerine yoğunlaşmış. Bu konuda fazla söylenecek bir şey yok çünkü Google'ın tarzını hepimiz biliyoruz. Ancak örnek olarak uygulamadan bazı görüntüleri aşağıda bulabilirsiniz.

Google'ın Messenger'a geçmesiyle beraber Hangouts servisine ne olacak merak ediyoruz. Lollipop'la beraber varsayılan SMS uygulaması olarak Google Messenger öne çıkacakken Hangouts büyük ölçüde özelliğini yitirmiş olacak.

Google Messenger'ı Android cihazlarınıza kurmak için aşağıdaki bağlantıdan uygulamayı direkt olarak indirebilirsiniz.

WoW: Warlords of Draenor - Age of Iron Fragmanı

Yahoo, Video Reklam Platformu BrightRoll'u 640 Milyon Dolara Satın Aldı

YORUMLAR