Google Mobil Sayfaların Hızlı Yüklenmesini Sağlayacak AMP HTML'i Geliştiriyor

Google Mobil Sayfaların Hızlı Yüklenmesini Sağlayacak AMP HTML'i Geliştiriyor

Google’ın yeni projesi AMP HTML ile mobil cihazlarınızdan internet sayfalarını daha hızla yükleyebilmeniz mümkün olacak.

Google AMP (Accelerated Mobile Pages) HTML adını verdiği hızlandırılmış web sayfaları teknolojisini tanıttı. Google AMP mobil cihazlar üzerinde internet sayfalarının daha hızlı yüklenmesini sağlayacak. Google AMP altyapısıyla internet üzerinde web sayfalarında yer alan videolar ve hareketli resimlerden oluşan içeriğin hızlı ve beklemeden izlenebilmesini amaçlıyor. Google AMP projesi aslında web geliştiricilerini bağlıyor, çünkü Google AMP bir HTML yazım algoritması ve AMP HTML olarak hayata geçmeye hazırlanıyor.

Google AMP Projesi, içeriği gittikçe medya ile zenginleşen ve buna doğru orantılı olarak da yavaşlayan web sitelerinin mobil cihazlar üzerinde görüntülenirken sıkıntı yaratmamasını sağlayacak.

Şimdilik dünya üzerinde 30 kadar içerik yayıncısı şirket AMP HTML kullanıyorlar. Bunlar The New York Times, The Guardian, The Washington Post, Twitter, Pinterest, WordPress, Chartbeat, Parse.ly, Adobe Analytics ve LinkedIn gibi bilinen ve fazla ziyaretçisi olan kuruluşlar. Medya devleri AMP HTML’i şimdilik deneme amaçlı kullanıyorlar ve analiz ediyorlar. deneme amaçlı olarak yapıyorlar. Google AMP HTML özellikle 4G LTE bağlantılar için büyük avantajlar sağlayacak. 

YORUMLAR