Google Photos Akıllı Albüm Özelliği ile Güncelleniyor

Google Photos Akıllı Albüm Özelliği ile Güncelleniyor

Google Photos uygulamasının geliştirici ekibi, uygulamayı daha kullanılabilir hale getirmek için bir süredir harıl harı çalışıyordu. Şimdi uygulamanın yeni özellikleri açıklandı ve güncelleme başladı bile.

Daha iyi fotoğraf ve video işleme özellikleriyle dikkati çeken Google Photos uygulaması "akıllı albüm" özelliğini hayata geçiriyor. Albüm yarattığınız albüm klasörlerine göre fotoğraflarınızı değerlendirebilecek ve ait olabileceği albümlere yerleştirebilecek.

Böylelikle albüm yaratırken kullanıcının daha az zaman harcaması, daha çok fotoğraf çekimlerine yoğunlaşması hedefleniyor. Bugün yapılan bu güncelleme seyahat, etkinlik ya da portre fotoğraflarının doğru klasörlenmesinde kullanıcılara destek olacak. Google Photos kullanıcının fotoğraf çekme alışkanlıklarını da takip ederek hangi fotoğrafın, hangi albümde yer alması gerektiğini belirleyebiliyor. Böylece bazı fotoğraf çalışmaları için daha yaratıcı albümler yaratılması da mümkün kılabiliyor. Mekanları ve insanların da tanınabilmesini sağlayan bu yeni özellik, özel albümler yaratabilmemize olanak da tanımış oluyor.

Google Photos’un yeni akıllı albüm güncellemesi gittiğiniz yerleri Google Maps ile eşitleyebiliyor. Böylece fotoğraflarınız zaman ve mekan olarak sizi yormadan sınıflandırılabiliyor. Seyahatlerinizi daha kesin olarak hatırlayabiliyor ve ona ait klasörleri keyifle tarayabiliyorsunuz. Güncelleme sıralı olarak uygulama sahiplerine gönderilmeye başlandı.

İşte güncellemenin videosu.

Google Photos Fotoğrafları İçeriklerine Göre Nasıl Sınıflandırıyor?

Google Photos: Video ve Fotoğraflarınız İçin Sınırsız ve Ücretsiz Alan

YORUMLAR