Google Play Filmler Artık 4K İçeriklere de Sahip

Google Play Filmler Artık 4K İçeriklere de Sahip

Geçtiğimiz mart ayında Türkiye'de hizmete giren Google Play Filmler servisi yeni bir güncelleme ile 4K çözünürlüklü filmleri kullanıcılarına sunmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde 4K desteğine kavuşan Netflix'ten sonra şimdi de Google Play Filmler uygulaması 4K içerikleri kullanıcılarına sunmaya başladı. Son güncelleme ile birlikte daha yüksek çözünürlüklü içerikler sunmaya başlayan Google, ilk etapta 125 filmi 4K olarak yayınladı. Satın alınabilecek, kiralanabilecek ve indirilebilecek olan bu içeriklerin arasında popüler filmlerde yer alıyor. Ayrıca Google'ın Ekim ayında tanıttığı Chromecast Ultra sahiplerine bir film ücretsiz olarak sunulacak.

Aslında Google, geçtiğimiz ekim ayında 4K desteğine sahip Chromecasy Ultra'yı tanıtarak Google Play Filmler servisinin yeni özelliği hakkında ufak bir ipucu vermişti. Aradan yaklaşık 2 ay geçtikten sonra da Google Play Filmler'e 4K desteği getiren Google, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmaya başladı. Ancak 4K özelliği şu an sadece ABD ve Kanada'da kullanılabilir durumda. Fiyat konusuna geldiğimizde de 4K filmlerin ücretleri diğerlerine göre biraz "tuzlu" olacak. Misal olarak 4 dolara satılan bir filmin 4K tercih edilmesi halinde 20-25 dolar gibi bir fiyata denk gelebilecek. Öte yandan 4K olarak yayınlanan içerikler arasında Kaptan Phillips, Star Trek Sonsuzluk, Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı gibi filmler yer alıyor.

Facebook ve Google 2016'da Çalışanları Mutlu Eden En İyi Teknoloji Şirketleri Seçildiler

Google Play Store Dışında Hiçbir Yerden Uygulama İndirmeyin!

YORUMLAR