Google Play Store, Arama Sonuçlarında Daha Kaliteli Uygulamaları Gösteriyor

Google Play Store, Arama Sonuçlarında Daha Kaliteli Uygulamaları Gösteriyor

Google Play Store, bundan sonra daha farklı bir algoritmayla çalışacak. Play Store arama sonuçlarında size; en iyi performansı sergileyen, en az hata veren ve en yüksek kararlılığı gösteren uygulamaları daha yukarıda gösterecek.

Daha önceki sistemde kullanıcılar tarafından verilen puanlara ve yükleme sayısına göre uygulamalar listeleniyordu. Ancak artık yeni algoritma sayesinde performansı daha yüksek olan uygulamalar üst sıralarda gösterilecek. Google'ın bunu yapmasının temel nedeni, en iyi Play Store deneyimini kullanıcılarla buluşturmak istemesi olarak belirtildi.

Kullanıcılar tarafından 1 yıldıza layık görülen uygulamaların yüzde 50'si istikrarlı olarak çalıştığı için artık daha üst sıralarda boy gösterecek. Yenilenen algoritma beraberinde yapımcılar için yeni bir telaşın da habercisi oldu. Önceki sisteme göre, yüksek yıldızı olan uygulamalar üst sırada göründüğü için yapımcının para kazanması daha kolaydı. Ancak uygulamalarda aşırı pil kullanımı, yavaş render süreleri, çökmeler ve kullanıcı deneyimini aşağı çeken unsurlar yer alıyorsa, geliştiricilerin gelirlerini bir kez daha gözden geçirmeleri gerekecek.

Ayrıca Google, geliştirciler için kalite sorunlarını belirleme araçları da kullanıma sundu. Uygulama geliştiricileri, bu araçlar sayesinde uygulamalarında yer alan hataları çok daha kolay bir şekilde bularak, buldukları hataları hızlıca düzetebilecekler.

Google, Play Store'a Yeni Güncelleme Getirdi

Play Store'dan Kötü Amaçlı Android Uygulamaları Kaldırıldı

YORUMLAR