Google, Play Store Dolandırıcılığının Önüne Geçmek İçin Kolları Sıvadı

Google, Play Store Dolandırıcılığının Önüne Geçmek İçin Kolları Sıvadı

Android işletim sisteminin resmi uygulama marketi Google Play Store yakın zamanda daha iyi filtrelenmiş içeriklerle karşımıza çıkacak. Google Play Store üzerinden her gün milyonlarca uygulama indiriliyor. Ayrıca geliştiriciler yüklü miktarda yeni uygulamayı Google Play Store'a gönderiyorlar. Google Play Store'un Apple'ın App Store'undan en büyük farkı da sahip olduğu uygulama sayısı. Fakat bu uygulama sayısı kimi zaman probleme neden olabilmekte. İçi boş olan birçok uygulama Google Play Store'u çöplüğe çevirebilmekte. Hatta bu uygulamaların bazıları Google Play Store'un en çok indirilen uygulamalar listesine girerek Google Play Store'u ucuz ve kalitesiz gösteriyorlar. İşte Google bu durumu düzeltmek için yeni önlemler aldığını duyurdu.

Google yaptığı açıklamada çeşitli yöntemler kullanarak hak etmediği bir şekilde en çok indirilen uygulamalar arasna giren uygulamaları tespit edip fitreleyecek sistemlerini kullanmaya başladığını duyurdu. Sahte uygulamalar veya yükleme sonrası izlenen yöntemle kendisini indirme listelerinde yukarı taşıyan uygulamalar bu sayede engellenebilecek. Ayrıca bu yöntemleri kullanmakta ısrar eden geliştiricilerin uygulamaları Google Play Store üzerinden kaldırılacak.

Bu tür uygulamalar hem Android kullanıcılarının uygulama marketi kullanma tecrübelerini kalitesizleştirirken hem de iyi çalışmalar yapan geliştiricilerin emeklerinin karşılığını alamamasına neden oluyordu. Neyse ki bu durum değişiyor.

Google Chrome Artık Daha Hızlı Açılacak

YORUMLAR