Google Reader için Bugün Son Gün

Google Reader için Bugün Son Gün

Google'ın popüler besleme okuma servisi Reader bugün itibarıyla kapanıyor. Eğer hala Google Reader verilerinizin yedeklerini almadıysanız, elinizi çabuk tutmanız gerekiyor.

Google Reader'ın kapanacağının duyurulmasıyla birlikte birçok alternatif servis ve uygulama piyasaya sürüldü. Bu noktada kullanıcıların en çok tercih ettiği Google Reader alternatifi olan Feedly, tek tıklamayla Google Reader verilerinizi kendi sunucuları üzerine aktarmanıza olanak sağlamakta. Geçmiş, kaydedilenler ve okunma sayıları gibi verileriniz senkronize edilmiyor olsa da tüm takip ettiğiniz web siteleri olduğu gibi Feedly üzerine aktarılabilmektedir.

Bir diğer Google Reader alternatifi de Digg tarafından geliştirilen iOS ve web uygulaması Digg Reader oldu. Henüz çok yeni bir servis olan ve daha beta aşamasını tamamlamayan Digg Reader üzerinde hala birçok hata ve eksiklik bulunmakta. Bu nedenle şu an için geçerli bir alternatif olarak kendisine piyasada yer bulması zor gibi.

AOL'da Google Reader'ın kapanmasını fırsat bilerek kendi besleme okuyucusunu geliştiren şirketlerden bir diğeri. AOL Reader adıyla piyasaya sürülen web servisinin kullanıcı arayüzü Digg Reader'ı andırıyor olsa da onun çok daha minimalistik şekilde tasarlanmış hali olduğunu söyleyebilirim. İki sütundan oluşan tasarımının sol tarafında besleme adreslerini, sağ tarafında da içeriklerinizi görüntüleyebiliyorsunuz.

Feedly, Digg Reader ve AOL Reader, Google Reader yerine kullanabileceğiniz ve beslemelerinizi takip edebileceğiniz alternatif çözümler. Üç servis üzerinde de Google Reader verilerinizi kolayca içeri aktarabilir ve kaldığınız yerden beslemelerinizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Hala birçok Google Reader alternatifi üzerinde çalışmalar devam ediyor ve halihazırda olan servisler yeni özelliklerini kullanıcılarına sunmak için gün sayıyor.

Ayrıca Google Reader alternatifleri yazımızı okuyarak, alternatif olarak kullanabileceğiniz web servislerini görüntüleyebilirsiniz.

Google Reader'a alternatif olarak sizin seçiminiz hangisi?

Her 10 Bilgisayardan 9'unda Windows Yüklü

YORUMLAR