Google Sesli Tercüme Sistemini Yeniliyor

Google Sesli Tercüme Sistemini Yeniliyor

Skype benzeri yeni bir Google Çeviri programıyla daha gerçek ve eş zamanlı çeviri yapmak mümkün olacak. Microsoft’un açıkladığı sesli çevirinin hemen ardından Google'da pek çok dili içerecek bir sistemi hayata geçirmek üzere. 

The New York Times'ın haberine göre Google, sesli ve anında çeviri yapılabilmesini sağlayan bir alt yapı geliştiriyor. Habere göre, Google Çeviri uygulamasının güncellenerek yepyeni bir çeviri programı kullanmamıza çok az kalmış gibi görünüyor. 

2013 yılından bu yana sesle çeviri yapabilen Google yeni uygulamayla beraber daha kararlı ve doğru çeviriler yapabilecek güce de sahip olacak. Google Çeviri'nin bazı dillerle henüz çok barışık olmaması sorunun da üstesinden gelineceği yeni güncellemeyle beraber akıllı telefonunuzu yabancı bir ülkede her hangi bir sokak tabelasına tutarak bu işaretin manasının dilinize çevrilmesi de mümkün kılınacak. 

Google mükemmele en yakın çeviri sonuçlarının alınabileceği ve farklı şekillerde kullanabilecek uygulama güncellemesi için henüz bir tarih vermemiş. Ancak görünen o ki; 2015 yılı bitmeden mükemmel çeviri yapabilecek bir uygulamayla karşı karşıyayız. 

Google'ın Çılgın Projeleri

Google Drive Güncellendi

Çocuklara Özel Google Geliyor

YORUMLAR