Google Sonunda Android O ile Sıkıcı Emoji Kalıplarını Değiştiriyor

Google Sonunda Android O ile Sıkıcı Emoji Kalıplarını Değiştiriyor

Android işletim sistemlerinde ki emoji ifadelerinden sıkıldınız mı? O zaman bu sıkıntınızın Android O ile tamamen giderileceğini müjdelemek istiyoruz. Nexus ve Pixel akıllı telefonlardan başlayarak Google, tüm alışıla gelmiş ve artık baygınlık veren, o klasik emoji şablonlarından Android O işletim sisteminde kurtulacak.

Google sonunda "bu emojiler çok berbat" diye düşündüğümüzü anlamış olacak ki, yeni bir emoji şablonu hazırladı. Şimdilik Google Pixel ve Nexus modeli telefonlara Android O işletim sistemiyle gelecek olan yeni emojiler, çok yakında tüm Android telefonlara da yayılacak.

Fast Company isimli tasarım şirketi, görünüşe göre 18 ay süren yeniden tasarım sürecini Android O'nun lanse edilmesine göre ayarlamış. Android O ile hem yeni hem de kendi tasarladığınız emojileri kullanabilmek mümkün olabilecek ancak biraz daha sabır. Mesela şu hemen aşağıdaki "aklımı aldın" emojisi yeni eklenecek emojilerden biri. Nasıl ama? Daha hareketli ve anlamlı değil mi?

Aslında sabretmek dedim ama Android O'nın beta sürümünü kurarsanız, yeni emoji dosyasını hemen kendiniz de alabilirsiniz. Bazı emojilerde tasarım hatasına rastlarsanız, çok takılmayın yeni güncellemenin yaz aylarında yapılacağını da hatırlatalım.

Android O Beta Yayınlandı, İndirin!

İş Arayanlara Yeni Ekmek Kapısı Umudu: Google For Jobs

Google I/O 2017'de Sundar Pichai, Muazzam Rakamlar Açıkladı

YORUMLAR