Google Terör Nedeniyle Türkiye ve Belçika'ya Hangouts Aramalarını Ücretsiz Yaptı

Google Terör Nedeniyle Türkiye ve Belçika'ya Hangouts Aramalarını Ücretsiz Yaptı

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde yaşadığımız kanlı terör saldırıları nedeniyle zor bir sürece girmiştik. Önce Ankara saldırısı ve kısa bir süre ardından da İstanbul saldırısı ülkemizde ciddi güvenlik kaygıları oluşmasına neden olmuş, insanlar yaygın olarak kullanılan yerleri, durakları ve merkezleri bomboş bırakmıştı.

Yaşanan bu terör saldırıları daha önceden Paris ile birlikte Avrupa'ya da sıçramıştı. Brüksel'de yaşanan son saldırıda ise aynı anda farklı canlı bomba saldırıları düzenlenmiş ve havaalanı ve metro gibi kilit noktalar kullanılamaz hale gelmişti.

İşte Google bu tür acil durumlar için yardım elini uzatmak amacıyla birkaç servisini ücretsiz kullanılabilir hale getirdi. Google'ın Hangouts servisi kullanılarak dünyanın herhangi bir yerinden Türkiye'deki sabit hatlara yapılan aramalar ücretsiz olacak. Eğer Brüksel'de bulunan bir akrabanız veya tanıdığınız varsa onları da Google Hangouts ile ücretsiz arayabileceksiniz. Hangouts üzerinden Brüksel'e yapılan aramalara GSM operatörleri de destek veriyor. Lycamobile, Mobistar, Proximus ve Telenet gibi operatörlere Hangouts üzerinden yapılacak aramalar ücretsiz olacak. Bu ücretsiz hizmet Hangouts Dialer'ı da kapsamakta.

YORUMLAR