Google+ Topluluklara İçerik Kontrolü ile Spam Koruması Sağlayacak

Google+ Topluluklara İçerik Kontrolü ile Spam Koruması Sağlayacak

Google+ içerisinde yer alan topluluklar sekmesi, grup konuşmalarını ve iletişimini kolaylaştıran en önemli özelliklerden bir tanesi. Fakat önemli sayıda ziyaretçisi olan topluluklar, bir süredir spam mesaj sıkıntısı çekiyordu. Google, bunun çözümünü ise şimdi sundu. 

Yapılan yenilikle birlikte, artık herhangi bir topluluğa dahil olmadan önce içerikleriniz testten geçirilecek. Tarama sonucunda spam mesajlar yazan biri olmadığınız görüldüğü taktirde herhangi bir topluluğa katılmanıza izin verilecek. Tabii bu ayar yine topluluk yöneticilerinin elinde olacak ve Google'un spam olarak işaretlediği mesjalar da onlar tarafından görülebilecek. 

Google Ürün Müdürü Frank Rodgiuez, Google+ profili üzerinden yaptığı bir açıklamayla yeni özelliğin bütün detaylarınızı bizle paylaştı. Buna göre spam kontrolünün detayları şöyle olacak: "Bundan böyle Topluluklar altında atılan uygunsuz mesajlara karşı daha sert olabiliriz. Google'un içerik kontrol ayarlarıyla birlikte Topluluk sayfanızda daha az işaretlenmiş yani spam olmayan mesaj göreceksiniz. Google tarafından engellenen mesajları görmek için ise yönetim sayfasınızı kontrol edebilirsiniz."

Yukarıdaki mesajda da görebildiğiniz gibi yeni bir topluluk oluştururken, "Content Controls" yani içerik kontrolü özelliğini açmanız öneriliyor. Bu özelliği aktif ettiğinizde, topluluğunuza katılmak isteyenler için ekstra bir tarama uygulaması getirmiş olacaksınız. Keza bunu kendiniz de kişinin profilini ziyaret ederek yapabilirsiniz. Ancak Google, bu özellikle sizi külfetten kurtarmış oluyor. 

Google Create Servisi Google+ İçin Son Umut Olabilir mi?

Google+ Tamamen Yenilendi!

Google+ ve YouTube İlişkisi de Kesiliyor, Google+ Artık Yapayalnız Kalıyor

YORUMLAR