Google Tüm E-Posta Servislerinizi Android İçin Gmail'da Birleştiriyor

Google Tüm E-Posta Servislerinizi Android İçin Gmail'da Birleştiriyor

Google popüler e-posta servisi Gmail için şimdiye kadar olan en büyük güncellemeyi getirdi. Google Play'den Gmail 5.0 olarak bulabileceğiniz uygulama yeni modern tasarımı ve her türden e-posta hesabınızı bünyesinde barındıran yapısıyla tüm e-postalarınızı kontrol etme imkanı sunuyor.

Şüphesiz bu güncellemede en çok dikkat çeken nokta Gmail hesabı olmayan e-posta hesabplarınızı da Gmail bünyesinde kontrol edebilme imkanı. Şimdiye kadar Gmail'ın uygulamasında sadece Gmail veya Google hesaplarınızı görüntüleyebiliyor, sınırlı işlemler gerçekleştirebiliyordunuz.

"Gmail olmayan başka e-posta adresleriniz olduğunu biliyoruz. Güncellenen Gmail uygulaması artık tüm e-posta sağlayıcılarını destekliyor, böylece Yahoo veya Outlook gibi farklı e-posta adreslerinize özel gelen kutunuza da artık Gmail sayesinde erişebilirsiniz," diyor firma resmi blog sayfasında. Farklı e-posta adreslerinin Gmail tarafından görüntülenmesi için POP/IMAP kullanmaları yeterli.

Gmail 5.0'ın Android'e gelmesiyle birlikte her türden e-posta servis desteği yeniliklerden sadece bir tanesi. Artık uygulama yeni bir kullanıcı arayüzü sunuyor ve Google'ın Android 5.0 Lollipop için geliştirdiği uygulama arayüzlerinde olduğu gibi çok daha modern bir görünüme sahip. Ayrıca uygulama içerisinde geliştirilmiş navigasyon seçenekleriyle hesaplarınız arasında hızlı geçiş yapabilir, yeni "yanıtla" butonuyla daha hızlı e-posta oluşturabilirsiniz.

Gmail'ın güncellenmiş versiyonu sadece Android 5.0'a özel olmamakla birlikte Android 4.0 ve üzerini çalıştıran her cihazla uyumluluk gösterecek. Gmail'ın iOS versiyonunun benzer güncellemeyi alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor.

Google'ın e-posta servisi Gmail'ın uygulamasını Android akıllı telefonlarınıza indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Google Android İçin Calendar Uygulamasını Yeniden Tasarladı


YORUMLAR