Google Yeni Eğitim İçin Drive'ı Duyurdu

Google Yeni Eğitim İçin Drive'ı Duyurdu

Google Drive zaten bulut depolama teknolojisinde bir öğrenci için yeterli boş alan sağlarken firma bu işi daha da geliştirme kararı aldı. Google bugün Drive for Education'ı duyurarak eğitim alanındaki kullanıcılarına, herhangi bir Google uygulamasında ekstra ücretlendirme talep etmeden hizmet sunuyor.

Bu fırsatın en önemli adımı limitsiz depolama alanı sunması. Kullanıcılar, normalde ayda 100 dolar ödenmesi gereken ücretli Google servisini ücretsiz olarak kullanıp 5TB'lık depolama alanını diledikleri gibi kullanabilecekler. Google hedeflenen eğitim konusu için çok büyük bir fırsat sunuyor. Google Drive bildiğimiz gibi normalde herkese sunduğu belirli depolama alanının daha da genişletilmesi takdirinde bir üyeliğe bağlı olarak aylık ücretlendirme servisi sağlıyor.

Depolama alanını genişletmek dışında Drive for Education, Google Apps Vault sistemine de geliştirilmiş düzenleme ve paylaşma seçenekleri ekliyor. Bu sayede dökümanlar ve materyaller eğitim alanında çok rahat paylaşılabilecek. Hepsi bir araya gelince bu paketin öğrencilere ve eğitimcilere çok büyük yardımı dokunabilir, günümüzde de gelişmiş olarak kullanılan uzaktan eğitim sistemi daha da yaygınlaşabilir.

Windows 10 Tanıtıldı, Tüm Özellikleri ve Bilmeniz Gerekenler

Windows 10 ile Başlat Menüsü Geri Dönüyor

YORUMLAR