Google Yenilenmiş Bir Play Store Arayüzü Test Etmeye Başladı

Google Yenilenmiş Bir Play Store Arayüzü Test Etmeye Başladı

Google Play Store zaman zaman hatta sık aralıklarla kullanıcı arayüzünü değiştirebiliyor. Bu kez de Google Pixel cihazları ile uyum göstermek adına Play Store biraz daha modern bir tasarımı denemeye başladı. Yeni tasarım Google Pixel cihazlarda kısıtlı bölgelerde teste tabi tutuluyor. 

Bu değişiklik neredeyse gözle fark edilemeyecek kadar ufak. Ancak belki de büyük bir güncellemenin de öncüsü olabilir. Google’ın Android uygulama mağazası Play Store’da yapılan değişiklikleri öyle bir bakışta anlamak çok mümkün değil. Zaten henüz test aşamasında olduğu için ülkemizden izleyebilmek mümkün de değil. Yapılan güncellemeler şimdilik kozmetik değişikliklerden ibaret. Yani ucundan köşesinden tasarıma makyaj atılmış diyebiliriz.

Mesela ana sayfada yukarıda duran “başlık çubuğu”nun rengi değiştirilmiş. Daha koyu bir yeşile dönüşmüş. Uygulamaları görebildiğimiz kayar menü en büyük yeniliği gören tek bölüm olarak dikkat çekiyor. Arama çubuğunda da yenilikler göze çarpıyor.

Deneme amaçlı olarak yayınlanan yeni Google Play Store sürümünü şimdilik sadece ABD deneyebiliyor. Orada bile oldukça azınlıkta test ediliyor. 

YORUMLAR