Hackerlar Sadece Hard Diski Sesini Dinleyerek Bilgileri Çalabiliyorlar

Hackerlar Sadece Hard Diski Sesini Dinleyerek Bilgileri Çalabiliyorlar

Bilgisayarınızı korumak için internet bağlantısını kesmeniz de yetmiyor. Ortaya çıkan bilgilere göre hackerlar, sadece hard diskinizi dinleyerek önemli bilgilerinizi ele geçirebiliyorlar.

İsrail'in Ben-Gurion Üniversitesi'nde çalışan Mordechai Guri tarafından tanıtılan yeni teknik ile hackerlar, internet ile herhangi bir bağlantısı olmayan bir bilgisayardan da bilgi çalabiliyorlar. Bilgisayar ve içindeki bilgiler ne kadar iyi korunursa korunsun, makinenin yanına bir şekilde mikrofon koyan korsanlar, diskin yazma anlarını dinlyerek takip edebiliyor ve bunu klonlayabiliyorlar. Bildiğiniz gibi günümüzde kullanılan çoğu hard disk, verileri diskin üzerine yazıyor ve yazma işleminde, insan kulağının bile duyabileceği sesler çıkarıyor.

Hemen aşağıda izleyebileceğiniz videoda da görebileceğiniz gibi, internet ile herhangi bir bağlantı olmayan bilgisayarın yanına bir cihaz yerleştiriliyor. Bu cihaz, hard diskin bilgi kaydettiği sırada çıkardığı bütün sesleri kaydediyor. Cihazın yolladığı verileri alan DiskFiltration isimli bir uygulama, bunları binary sisteme yani 0 ve 1'lere dönüştürüyor. Bütün dinleme işlemenin tamamlanmasının ardından binary veri, kullanılabilir dosyalara dönüştürülüyor ve erişilmek istenilen bilgi ortaya çıkıyor.

19 Yaşındaki Hacker Denuvo'yu Yenmeyi Başardı

Dota 2 Forumları Hacklendi, 2 Milyona Yakın Kullanıcının Hesabı Tehlikede!

Emenike'nin E-Posta Adresini Hackleyip Karabükspor'dan Para İstediler

YORUMLAR