Hacklenmekten Beter: WikiLeaks, Sony'den Çalınan Tüm Belgeleri Yayınladı

Hacklenmekten Beter: WikiLeaks, Sony'den Çalınan Tüm Belgeleri Yayınladı

2014 Aralık ayında hacklenen Sony Pictures’ın çalınan belgelerinin hepsi WikiLeaks tarafından internete sızdırıldı. Sızdırılan belgelerin 30 bini aştığı dikkati çekiyor. Kuzey Kore’nin arkasında olduğu düşünülen siber saldırının sorumlusu da hala bulunamadı.   

WikiLeaks Sony Pictures’dan 173 bin 132 e-posta ve 30 bin 287 doküman çalındığını iddia ediyor. WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange bu 30 bin dokümanın artık internette herkese açık olduğunu bildirdi.

Bu durum Sony Pictures tarafından doğal olarak dehşetle karşılandı. Sony Pictures yetkilileri yaklaşık 6 bin şirket çalışanının ve diğer kurumsal yazışmaların gizlilik içerdiğini, bunun halka açılmasının büyük bir güvenlik ihlali olduğunu savunarak WikiLeaks’e ateş püskürüyorlar.

Arkasında Kuzey Kore’nin olduğu savunulan siber saldırının haberini Sony Hacklendi, Hollywood Yıldızların Maaşları Açığa Çıktı başlığıyla sizlere duyurmuştuk. Bu belgelere FBI’ın değil de WikiLeaks’in ulaşmış olması da düşündürücü bulunuyor. Dokümanların özünde Sony’nin içişleri ve küresel politikaları ilgili çarpıcı detayların olduğunu savunan Assange, belgelere nasıl ulaştığını açıklamadı.

FBI, Sony Siber Saldırganlarının İzini Bulmayı Başardı mı?

Sony‘i Kimin Hacklediği Asla Bilinemeyecek

Sony Çalışanları İçin Ofis Hayatı Kabusa Döndü

YORUMLAR