Hala Reklam Kokan SMS'ler Alıyor musunuz? Bakanlık Nedenini Açıkladı

Hala Reklam Kokan SMS'ler Alıyor musunuz? Bakanlık Nedenini Açıkladı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, yasaklanmasına rağmen hala "reklam SMS"i gönderildiğine dair gelen şikayetler için bir bildiri yayınladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, yasaklanmasına rağmen tüketicilere "reklam SMS"i gönderilmesi ile ilgili olarak bir açıklama yayınladı. Açıklamada, "Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi"nde bilgi ve belgeleri talep edilen abone sayısının fazlalığı, taleplerin karşılanmasının zaman alması, ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından ek süre talep edilmesi nedeniyle ilgili yönetmeliğin uygulamasının geciktiğini açıkladı.

Mayıs ayında yürürlüğe giren "6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun"un uygulamasını düzenleyen "Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik"in 15 Temmuz 2015'te yürürlüğe girdiği hatırlatılan açıklamada, bunun yanında şikayet başvurularının elektronik ortamda alınabilmesine imkan tanıyan "Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi"nin oluşturulduğu da bu açıklamada yeniden anımsatıldı.

Açıklamada, il müdürlüklerince yürütülen inceleme sürecinin kısaltılması, kolaylaştırılması ve daha etkin şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılarak gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini de belirtildi.

Kısaca bir süre daha bu tarz SMS’ler almaya devam edeceğiz gibi görünüyor.

Tacize Varan Reklam İçerikli SMS Çilesi Bitiyor

Reklam SMS'leri Nasıl Engellenir?

İzniniz Dışında Gönderilen Reklam SMS'leri Nasıl Şikayet Edilir?

YORUMLAR