Harry Potter GO Oyunu Geliştiriliyor!

Eğer Harry Potter kitaplarının ve filmlerinin hayranıysanız size güzel bir haberimiz var, sevilen serinin Pokemon GO benzeri yeni artırılmış gerçeklik oyunu resmi olarak duyuruldu.

Harry Potter: Wizards Unite adıyla çıkış yapacak artırılmış gerçeklik oyunu, Pokemon GO'yu geliştiren ve bu işte bir hayli usta olan Niantic tarafından hazırlanıyor. Bu iş için Warner Bros. ile anlaşan Niantic, 2018 yılında oyunu yayınlamayı planlıyor. Fakat oyunun Pokemon GO gibi bölge kısıtlamalı olarak çıkıp çıkmayacağı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Hatırlanacağı üzere Pokemon GO, çıktığı dönemde dünyada büyük ses getirmişti. Oyun, bölge kısıtlamalı yayınlanmasına ve ülkemizde resmi olarak çıkmamasına rağmen alternatif yollar kullanılarak indirilmiş, çalıştırılmış ve ciddi bir Türk oyuncu kitlesi kazanmıştı. Genç nesli sokaklara taşıyan Pokemon GO, oyun tarihi açısından önemli bir dönüm noktası olmuştu.

Harry Potter film ve kitaplarının hayran kitlesi düşünüldüğünde Harry Potter: Wizards Unite başarılı bir oyun olabilir. Harry Potter: Wizards Unite hakkında, gerçek dünyaya çıkıp güçlendirmeler toplayacağımız ve belli mekanları koruyacağımız bilgileri paylaşılıyor; fakat Niantic daha detaylı bilgiler paylaşmaktan kaçınıyor. Anlaşılan o ki, 2018'de sokakta bize hayali asasıyla büyü yapmaya çalışan gençlerle sıkça karşılaşacağız.

YORUMLAR