HBO Sosyal Medya Hesapları da Hackerlar Tarafından Patlatıldı

HBO Sosyal Medya Hesapları da Hackerlar Tarafından Patlatıldı

HBO, alttan üsten, her yerden Game of Thrones bölümlerini sızdırırken dizinin yapımcı firmasına bir hack darbesi daha geldi. Bu sefer HBO sosyal medya hesapları hackerlar tarafından ele geçirildi.

Uzun bir süredir beklenen Game of Thrones'un son sezonu geçtiğimiz ay gösterime girmiş ve izleyicilerle buluşmuştu. Fakat haylaz hackerlar HBO'ya siber saldırı düzenlemiş, dizinin bölümlerini ele geçirip bir sonraki sezonunun senaryosunu bile paylaşmışlardı. HBO ise hackerlar karşısında zayıf duruma düşmüş, hackerlara para bile teklif etmişti. Fakat Game of Thrones sızıntıları HBO içinde de devam etmişti. Önce Hindistan'da HBO'nun resmi ortağı olan bir yayın şirketinde çalışan 4 kişi Game of Thrones bölümlerini sızdırdıkları iddiasıyla tutuklanmış, sonradan Game of Thrones 7. sezon 6. bölümü HBO İspanya tarafından yanlışlıkla gösterime açılmıştı.

Bahtsız bedevi HBO, son siber saldırıda OurMine adlı hacker grubunun hedefi oldu. OurMine'ın adını daha önceden de duymuştuk. Twitter odaklı çalışan hackerlar Mark Zuckerberk, Sundar Pichai ve Twitter'ın eski CEO'su Dick Costolo gibi isimlerin hesaplarını hacklemişlerdi.

OurMine, HBO'yu güvenliğini artırması için uyarıyor. Neyse ki bu sefer hackerlar insaflı davranmışlar ve herhangi bir bölüm sızdırmaya kalkışmamışlar.

HBO, Son Saldırılardan Sonra Ortak Çalışacak Hackerlara 250 Bin Dolar Önerdi

YORUMLAR