Herkes Vine’ı Kurtarmaya Çalışıyor Ancak Twitter Buna Hiç Yanaşmıyor

Herkes Vine’ı Kurtarmaya Çalışıyor Ancak Twitter Buna Hiç Yanaşmıyor

Vine videolarıyla popüler olmuş ünlüler, servisi kurtarmak için 1.2 milyon dolar arıyorlar. Farklı platformlardan, farklı yıldızların uygulamayı kurtamak için 1.2 milyon dolar bedelli ayda 12 farklı Vibe video paylaşımı yapmak gibi bir projeleri var. Ancak Twitter pek oralı oluyor.

18 faklı Vine yıldızının fikri olan bu proje ne kadar başarılı olacak bilemiyoruz ancak YouTube üzerinde bu yıldızlara destek vermek için yardım eli uzatmaya hazır video blogger’lar olduğunu da söyleyelim. Ama henüz bu proje ile ilgili her hangi bir şekilde harekete geçilmiş değil. Yani laf var, icraat yok. Öte yandan farklı sebeplerden dolayı Twitter’ın Vine’ı kurtarmak için pek bir motivasyonu da yok gibi duruyor.

Twitter Vine İçin Ne Düşünüyor?

Vine’ın bir video paylaşım platformu olmasından dolayı her hangi bir alıcıya satılması Twitter’a göre hiç de olumlu bir strateji değil. Twitter, Vine video uygulaması satıldığı taktirde alıcı kurumun etik çerçevede ürünü kullanıp kullanmayacağı endişesini taşıyor.

Diğer taraftan Twitter hali hazırda Vine sunucularında var olan veriyi de devretmek istemiyor. Alıcıların bu arşivi sileceği ya da farklı mecralar için malzeme yapabileceğinden de şüpheleniyor.

Twitter gözden düşmüş bir uygulamayı ne ucuza ne de fahiş bir fiyata da satmak istemiyor. Ucuza satsa marka değerini düşürecek, pahalı fiyat istese kurumsal kimliğini zedeleyecek; kısaca orta yolu bulamıyor.

PornHub gibi alıcı namzetleri de Twitter’ı ürkütüyor. Çünkü Vine’alan şirketler bu gibi cinsel içerikli yapılanmalarla ortaklık yapabilir ya da uygulamayı tamamen bu şirketlere devredebilirler. Bu da Twitter kurumsal bütünlüğünü sarsabilir.

Bakalım gidişat neyi gösterecek.

Twitter’dan Şok Haber! Vine Kapatılıyor

YORUMLAR