İnternetteki 'En Tehlikeli Ünlüler' Listesi Açıklandı!

İnternetteki 'En Tehlikeli Ünlüler' Listesi Açıklandı!

Ünlü güvenlik şirketi McAfee’nin her yıl hazırladığı “en tehlikeli ünlüler” listesinin yenisini açıkladı. İnternet gezintilerinde kötü amaçlı sitelere ve yazılımlara en çok yönlendiren ünlünün ise Avril Lavigne olduğu ortaya çıktı. 

İnternet üzerinde her gün farklı bir tehlikeyle karşı karşıya kalabiliyoruz. Kötü niyetli kişilerin, internet kullanıcılarının en çok eğilim gösterdiği konular üzerinde çalışarak çeşitli yazılımlara ve internet sitelerine yönlendirmesi oldukça büyük bir bela haline gelebiliyor. Bunlardan birine odaklanan ve her yıl güncel listeyi yayınlayan McAfee, “En Tehlikeli Ünlüler” listesinin 11’incisini yayınladı. Listenin başında ünlü şarkıcı Avril Lavigne yer alırken, ikinci sırayı Bruno Mars takip etti. Geçen yıl hazırlanan listenin ilk sırasında ise oyuncu ve komedyen Amy Schumer yer almıştı.

Peki bu risk nasıl ortaya çıkıyor? Hemen aktaralım. Kullanıcılar sevdikleri ünlülerin medya içeriklerini yani fotoğraf, video, film ve müzik gibi eserlerini bilgisayar veya akıllı telefonlarına indirmek istediklerinden, güvenlik konusunu hiç düşünmüyorlar. Örneğin, sevdikleri bir şarkıcının yeni çıkan şarkısını hemen indirme isteği, erişilen web sitesindeki güvenlik risklerinin önüne geçiyor. Bu tür durumların önüne geçmek için, tıklayacağınız bağlantının güvenilirliğinden emin olmanız gerekiyor.

2017 yılının “En Tehlikeli Ünlüler” listesini risk oranlarıyla birlikte aşağıdan inceleyebilirsiniz:

1. Avril Lavigne (14,51)

2. Bruno Mars (13,43)

3. Carly Rae Jepsen (13,19)

4. Zayn Malik (13,06)

5. Celine Dion (12,92)

6. Calvin Harris (12,48)

7. Justin Bieber (12,33)

8. Diddy (12,32)

9. Katy Perry (12,25)

10. Beyonce (12,09)

Avrupa'da İnternet Artık Ücretsiz Oluyor!

143 Milyon İnsanın Kimlik Bilgileri Tehlikede!

YORUMLAR