iOS 10'a Su Tabancalı Emoji Dopingi!

iOS 10'a Su Tabancalı Emoji Dopingi!

Apple, en yeni işletim sistemi olan iOS 10 için çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. İlk önce geliştiricilere açılan iOS 10 bir süredir beta olarak da kullanılabiliyor. Apple yavaş yavaş iOS'u tam çalışır halde yayınlamaya hazırlanırken, yeni işletim sistemine emoji dopingi yaptı.

Çeşitli mesajlaşma servisleriyle birlikte yaygınlaşan ve neredeyse harflere bile ihtiyaç duymadan derdimizi anlatabileceğimiz emojiler artık herkes tarafından kullanılıyor. Apple ise yeni işletim sistemi iOS 10'un dağıtımına tam olarak başlamadan önce emojiler konusunda bazı değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler Apple kullanıcılarını oldukça şaşırtacak gibi görünüyor.

Silah emojisinin yerini su tabancası aldı!

Apple'ın iOS 10 emojilerinde yaptığı en büyük değişiklik tabanca emojisiyle ilgili oldu. Dev teknoloji şirketi -nedenini bilmiyoruz- silah emojisinin yerini su tabancası emojisi ile değiştirdi. Apple'ın ise bu ilginç değişikliği kullanıcılarını şiddetten uzak tutmak amacıyla yaptığı söyleniyor.

iOS 10'a yeni emojiler eklendi

Apple, iOS 10 işletim sistemine su tabancası emojisinin dışında 100'e yakın yeni emoji daha ekledi. Bu emojilerin arasında sporla ilgili olanlar ağırlıklı olurken cinsiyet ayrımı olmaması konusunda kadınlarla ilgili emojiler de eklendi.

iOS 10 Beta 4 kapsamında yapılan bu güncellemelerle birlikte yavaş yavaş iOS 10 kullanılabilir hale getiriliyor. Apple'ın ise iOS 10'u tüm kullanıcıları için Eylül ayında kullanıma açması bekleniyor.

iOS 10'un Karanlık Teması Ortaya Çıktı

iOS 10 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Uyumlu Cihazlar

YORUMLAR