IŞİD'in Çocukları Savaşa Hazırlayan Bir Eğitim Uygulaması Ortaya Çıkarıldı

IŞİD'in Çocukları Savaşa Hazırlayan Bir Eğitim Uygulaması Ortaya Çıkarıldı

IŞİD terör örgütünün uygulama geliştiricileri genç kuşaklara okuma yazma öğretirken, aynı zamanda onları savaşa da hazırlamayı uygun bulmuş.

IŞİD’in hazırladığı ve Huroof adını verdiği yazılım Telegram üzerinden hızla dağıtılıyor. Uygulama oyun, Arap alfabesi öğrenme teknikleri, silah araç gereçleri ve savaş taktikleri gibi çeşitli kategoriler içeriyor. Çocuklara harfleri öğretmek için seçilen örnekler ise ürkütücü. “R” için roket, “T” için Tank ya da tüfek gibi örnekler veriliyor. Ayrıca IŞİD teröristlerinin “cihad şarkıları” da bu uygulamada yer alıyor.

Öte yandan ABD ordusunun Siber Kumanda üssü IŞİD’in bu ve benzeri girişimlerini oldukça ciddiye alıyor. IŞİD’e karşı ciddi bir siber mücadele veren bu birimin kumandanları, terörist grubun genç Android kullanıcılarını hedefliyor olmalarından son derece rahatsız olduklarını ve bu tip girişimleri engellemeye çalıştıklarını ifade ediyorlar. Bu noktada Telegram üzerinde şifreli mesajlaşma yöntemiyle yayılan bu ve benzeri yayılımların birçoğunun engellendiğini de sözlerine ekliyorlar. Bu noktada terörist grubun Telegram üzerindeki yayınlarının birçoğunun deşifre edildiği de gelen haberler arasında.

Anonymous Savaş Açtığı IŞİD'e Acımadı

ABD, IŞİD ile Savaşında Siber Bomba Kullanmaya Başladı

IŞİD'den Kiliseye Siber Saldırı!

YORUMLAR