İşte Windows 10'a Geçmek İçin En İyi Zaman

İşte Windows 10'a Geçmek İçin En İyi Zaman

Windows 10’a yükselmek istiyorsunuz ama bunu ne zaman yapacağınıza bir karar veremiyorsanız, size birkaç tavsiyemiz olabilir.

İlk olarak şunu hatırlatalım, Windows 10 yükseltmesi için rezervasyonlarınızı yaptırdıysanız ve bundan pişman olduysanız Windows 10 Güncellemesi İstemiyorsanız İşte Yapmanız Gerekenler bloğumuza hemen bir göz gezdirin.

Ancak Windows 10 istiyorsanız daha farklı bir yükselme politikası izlemenizi tavsiye ediyoruz. Birincisi PC’nizin Windows 10 sürümünü kaldırıp kaldırmayacağından emin olmalısınız. Windows 10 Sistem Gereksinimleri Açıklandı yazımızda yer alan bilgilerle bu karşılaştırmayı yapabilirsiniz.

İkinci olarak sakın unutmayın, Windows 10 yükseltmesi için size gelen davetleri her zaman öteleyebilmeniz mümkün. Bilgisayarınızdaki kişisel dosyalarınıza hiçbir zarar vermeyecek olan bu yükseltme, bazı uygulamalarınızı kabul etmeyerek onları sisteminizden kaldırabilir. Bu da çalışmalarınız açısından zaman kaybına yol açabilir. Bu uygulamaları tekrar kurmak için uygun bir vakit bulmanız, Windows 10’a yükselmeniz için en sağlıklı zaman olabilir.

Windows 10 bir sene boyunca hiçbir güncellemeden ücret almayacak. Bu durum Windows 10’a yükselmek için yeterli zamanınız olduğuna dair başka bir şans anlamına geliyor. İstediğiniz zaman yani bir sene içerisinde Windows 10’a sisteminizi yükseltebilirsiniz.

The Edge tarayıcısı ve Cortana henüz tam anlamıyla hizmet veren uygulamalar değil. Özellikle Cortana, Türkiye’de daha bir süre kullanılmayacak. Öte yandan Edge tarayıcısında bazı eksikleri var. Bunların tamamlanmasını beklemek Windows 10’a yükselmek için doğru zamanlama olabilir.

Kısaca Windows 10 için en iyi yükseltme zamanı, sistemin en kararlı olduğuna ikna olduğunuz zaman olmalı.

Windows 10 Çıkmadan Önce Microsoft 3 Önemli Açıklamada Bulundu

Windows 10 Kutularından USB Bellek Çıkacak

Acele Etmeyin, PC'nizi Windows 10'a Hemen Yükseltmeyin

YORUMLAR