İsteseniz de İstemeseniz de Microsoft PC'nize Windows 10 Yüklüyor

İsteseniz de İstemeseniz de Microsoft PC'nize Windows 10 Yüklüyor

Microsoft Windows 10 için rezervasyonu olsun olmasın tüm Windows 7 ve 8.1 sürümlerine yükleme yapılacağını açıkladı.

Kotalı internet kullananlar ve depolama alanı sınırlı olanlar dikkat, Microsoft Windows 10 dosyalarını zorla Windows 7 ve 8.1 sürümlerine yüklüyor. 6GB kadar yer kaplayan bu yükleme hem internet bağlantısını yavaşlatıyor, hem de kotadan 6GB zarara sokuyor.

Lisanslı Windows 7 ya da Windows 8.1 kullananlar rezervasyon seçeneğini kullanmamış olsalar da Windows 10 güneclleme dosyaları PC’lerine yüklenecek. ~BT geçici klasörü altına yüklenen bu dosyalar Windows 10 kurulumu için gerekli altyapıyı sağlıyor. Bunu fark edebilmek mümkün değil sadece yavaşlayan internet ve birden bire azalan depolama alanına dikkat etmek gerekiyor.

Daha önce sadece rezervasyon metoduyla bu dosyaları bilerek ve isteyerek yükleyen kullanıcıların dışında Windows 10 istemeyen kullanıcılar da artık kurulum dosyalarına sahip olacaklar. Microsoft bu yüklemeyi kademeli olarak yapmaya başladı bile.  

Microsoft bu yöntemin kullanıcıların fikir değiştirip Windows 10’a geçmek istediğinde hiçbir sıkıntı yaşamadan sistemi edinmelerine yardımcı olmak adına yüklendiğini söylüyor.

Windows 10 Yükleme Medyası Oluşturma

Windows 10 Nasıl Kurulur?

YORUMLAR