iTunes 11 Çok Yakında Çıkabilir

iTunes 11 Çok Yakında Çıkabilir

Alman müzik dağıtım servisi, yeni nesil iTunes yazılımının sadece günler sonra çıkacağını öne sürdü. MacRumors tarafından sunulan raporda “Apple, gelecek günlerde yeni nesil iTunes yazılımının çıkışını yapabilir.” deniliyor.

Almanya merkezli Feiyr’in, Apple’ın sadece günler sonra iTunes 11’i kullanıma sunacağını belirterek, müzik çaların yeni düzenine yüksek çözünürlüklü görsel bulmaları için sanatçılara e-posta gönderdiği biliniyor. E-postada, kullanıcıların iTunes 11’de her sanatçının resimlerini ve galerilerini görüntülemesinin mümkün olacağı söyleniyor.

E-posta doğrudan Apple ile ilişkili olmasa da Apple’ın, yazılımın yeni grafik odaklı kullanıcı arayüzünde bir boşluk denizini önlemek amacıyla, müzik dağıtım şirketlerine ve sanatçılara iTunes 11’in çıkışından önce sunuşlarını tamamlamaları için uyarıda bulunmuş olması muhtemel.

Ayrıca Apple’ın geçen ay yazılımı geliştirmeyi tamamlamak için müşterilerden ek süre istediğini ve çıkışı Kasım ayının sonuna ertelediğini de hatırlamak gerekir. 

Apple basın etkinliğinde California merkezli teknoloji devi Cupertino’nun konuşmacısı şu açıklamayı yapmıştı: “Yeni iTunes için tahmin ettiğimizden daha çok süre gerekiyor ve doğrulamaları yapmak için ekstra süre istiyoruz.”

iTunes 11, Facebook ve Twitter entegrasyonu, derin iCloud desteği ve  tamamen yenilenen bir kullanıcı arayüzü ile gelecek. Ayrıca başarısız olan müzik odaklı sosyal ağ Ping’i de kaldıracak.

YORUMLAR