iTunes Radio Artık Ücretli

iTunes Radio Artık Ücretli

 Apple'ın şimdiye kadar reklam desteği alarak bedava sunduğu iTunes Radio artık parayla servis verecek.

Apple, reklam desteği alarak ücretsiz olarak sunduğu müzik oynatma hizmeti iTunes Radio'da önemli değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Firmanın söz konusu hizmetin kullanıcılarına gönderdiği e-postalara göre, iTunes Radio'nun bundan böyle ücretsiz ve reklam destekli olmayacağı belirtiliyor.

Bu şu anlama geliyor, Ocak sonu itibariyle iTunes Radio'ya erişebilmek için ücretli bir Apple Music üyeliğine sahip olmak gerekecek. iTunes kullanıcılarının ücretsiz olarak yararlanabileceği tek müzik seçeneği ise Beats 1 olarak kalacak.

Apple tarafından yapılan bir açıklamaya göre kullanıcıların bir Apple Music üyeliğiyle, Apple bünyesindeki onlarca radyo istasyonuna sınırsız şarkı atlama olanağıyla hiçbir reklam gösterimi olmadan erişebilecekleri de belirtildi. Apple Music ayrıca radyo hizmetini de içeren üç aylık ücretsiz bir deneme olanağı da sunacak. Uzun bir süre reklam destekli hizmet veren iTunes Radio'da belirli bir sanatçı, şarkı ya da müzik türüne dayanarak bir istasyon seçildiğinde Apple'ın kullandığı algoritmalar bu tercih doğrultusunda benzer müzikleri kullanıcılara servis ediyor.

YORUMLAR