İzmirli Mühendislerin Projesi LOKI, 100 bin Dolarlık Yatırım Aldı

İzmirli Mühendislerin Projesi LOKI, 100 bin Dolarlık Yatırım Aldı

Bir girişim destek sitesi olan Hackquarters yardımıyla destek bulan LOKI, 100 bin dolarlık yatırım aldı. İzmirli mühendislerin projesi olan bulut tabanlı internet güvenlik sistemi, internet üzerinden gelecek tehlikeleri basit bir arayüzle engelliyor.

 

Namık Kural, Alican Apa, Emre Apa, Melih Apa, Sait Kyahan, Hale Umul ve Sacit Sungu’nun da aralarında bulunduğu yatırım, kafe ve restoran gibi çok paylaşımlı internet merkezlerine güvenlik sağlayacak. Ahmet Polat ve Sercan Tarakçıoğlu'nun ortak projesi LOKI, kullanıcı ve grup bazlı yönetim, anti virus, güvenlik duvarı sistemi, 5651 sayılı kanuna uygun yasal loglama ve entegre VPN hizmeti gibi özelliklere de sahip. LOKI, ağ trafiğini rahatça izleyebiliyor ve kullanıcılarına ayrı yetkiler tanımlayabiliyor.

İlk sürümü, İzmir Teknopark bünyesinde bulunan Classboom Kuluçka Merkezi’nde denenen güvenlik sistemi, Ocak 2016 itibariyle geliştirilmeye başlandı. Aldığı yatırımla ilk adım olarak 50 noktada hizmet vermeyi amaçlayan LOKI’nin hedef pazarını kafe, restoran, ofis, ve paylaşımlı alanlara internet sağlayan KOBİ’ler ile kurumsal şirketlerin şubeleri oluşturuyor.

Entresting ile Girişimcilik Ekosisteminin Önemli İsimleri İzmir’de Toplanıyor

Google'dan Muhteşem Girişim: Google Lens Duyuruldu

YORUMLAR