Java Açığına Karşın Oracle'dan Hızlı Bir Güncelleme Geldi

Java Açığına Karşın Oracle'dan Hızlı Bir Güncelleme Geldi

Geçtiğimiz günlerde Kaspersky firmasının Java açığı konusunda tüm bilgisayar kullanıcılarını uyardığı blog yazısını yayınlamasının üzerinden çok zaman geçmeden, Oracle firması tarafından Java için yeni bir güncelleme paketi yayınlandı. Güncellemeden önce Java 7 update 6 olan sürüm güncellemeyle birlikte Java 7 update 7'ye yükseltildi.

Oracle firması tarafından yayınlanan bu yeni güncelleme aslında birçok bilgisayar kullanıcısını şaşırttı. Çünkü normal şartlar altında firma tarafından yıl içerisinde belli aralıklarla yapılan güncelleme, ortaya çıkan güvenlik açığı nedeniyle neredeyse anlık olarak diyebileceğimiz kadar kısa bir süre içerisinde yayınlandı.

Yapılan yeni Java güncellemesiyle birlikte Java'da bulunan açığın tamamen kapatıldığı ve kullanıcıların Java'yı güvenle kullanabilecekleri bildirildi. Bu nedenle bilgisayar kullanıcılarının Java açığından kaynaklanabilecek herhangi bir saldırıya maruz kalmamak için bir an önce Java sürümlerini yenisiyle güncellemeleri gerekmekte.

Tamindir üzerinden Java 7 update 7 sürümünü güvenle ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Ayrıca Java sürümünüzü güncelledikten sonra, sisteminizin güven altında olup olmadığını Is Java Exploitable? adresini ziyaret ederek, kontrol edebilirsiniz.

YORUMLAR