Korsanlar Tüm Oskar Adayı Filmleri İnternete Sızdırdılar

Korsanlar Tüm Oskar Adayı Filmleri İnternete Sızdırdılar

Hollywood korsanları durduramıyor. 2015 Şubat ayında yapılacak olan Oskar ödüllerine aday olan filmlerin yarısından fazlası torrent sitelerinde paylaşıma açıldı.

Filmlerin DVD ön gösterim kopyaları, Oskar jürilerine gönderilen kaliteli kopyalardan oluşuyor. Bu kopyaların hemen hepsi şu anda internette paylaşıma açık bir halde dolaşıyor. Hollywood kopyaları dijital olarak işaretlese de, kopyalara tarayıcı koysa da korsanları bu tip önlemler durdurmuyor.

Korsanlar çeşitli yöntemlerle bu tür güvenlik önlemlerini, film kopyalarının şifrelerini kırarak tamamen siliyor ve torrent sitelerinde paylaşıyorlar. Amerikan film endüstrisi bu durumdan oldukça rahatsız. Ancak ellerinden gelen hiçbir şey yok gibi duruyor. Kopyaların altında yazan 'bu kopyayı kaçak olarak edindiyseniz sizi takip ediyoruz' uyarıları da artık bir anlam taşımıyor. 

En çok indirilen filmlerin başında; Hobbit 5 Ordunun Savaşı, Gone Girl (Kayıp Kız),Americen Sniper, Birdman, The Theory of Everthing, Boyhood, The Grand Budapest Hotel geliyor. Bu filmlerin hepsi birçok dalda Oskar'a aday.

Akademi ve Hollywood, jürilere gönderilen film kopyalarının dijital olarak ulaştırılmasına son vererek durumu biraz daha güvenli kılmak istiyor. Ancak kopyaların ABD’nin çeşitli eyaletlerinde oturan jüri üyelerine nasıl ulaştırılabileceği konusunda henüz bir fikirde geliştirmiş değiller. 

Korsan Durdurulamaz

The Pirate Bay’in Gemileri Battı mı?

Bu Oyunu Korsan Oynayanlar Asansörde Sıkışıp Kalıyor!

Game of Thrones Korsan İndirme Rekoru Kırdı

The Pirate Bay’e Destek Eski Rakibinden Geldi

Fransa Korsanların İnternetini Kesmeyecek

YORUMLAR