Kuzey Kore’ye Siber Saldırı Gerçekleşti, Tüm İnternet Gitti

Kuzey Kore’ye Siber Saldırı Gerçekleşti, Tüm İnternet Gitti

Kuzey Kore ve Amerika arasında ipler iyice geriliyor. Kuzey Kore’de tüm ülkede internet kesintisi yaşanıyor. DYN Araştırma şirketi 24 saattir süren dengesiz internet bağlantısının ardından, tüm ülkede internetin kesildiğini bildirdi.

Kesintinin FBI raporunun Kuzey Kore’yi suçlamasından hemen sonra gerçekleşmesinin başlaması manider. Açıklamanın muhtemel bir misillemeyi tetiklediği düşünülüyor. Bir Beyaz Saray sözcüsü Sony Stüdyolarına yapılan siber saldırının bir şekilde karşılık bulacağı “bir karşı saldırı yapılabilir, bu saldırıların bazılarını görebilir, bazılarını da göremeyebilirsiniz” sözleriyle ima etmişti.

Öte yandan Kuzey Kore yaptığı açıklamada ülke çapında yaşanan kesintinin “bakım nedeniyle” olduğunu açıkladı. DYN Araştırma şirketi ise Kuzey Kore’de pek sık internet sorunu yaşanmadığını, ancak 24 saat süren dengesiz bağlantıların sonunda internetin tamamen durmasının basit bir bakımdan dolayı kaynaklanamayacağını söylüyor. Genel kanı; Kuzey Kore routerlarına sürekli DDoS atağı yapıldığı üzerinde yoğunlaşıyor.

Bugün Başkan Barack Obama Kuzey Kore’nin Sony’e yapılan saldırının arkasında olduklarından artık emin olduklarını söylemiş ancak nasıl bir karşılık vereceklerinden bahsetmemişti

Sony, Korsanları Hacklemeye Çalışıyor

Sony Hacklendi, Hollywood Yıldızların Maaşları Açığa Çıktı

Sony, Çalınan Verilerin Medyadan Silinmesini Talep Etti

Sony‘i Kimin Hacklediği Asla Bilinemeyecek


YORUMLAR