LastPass Kullanıcıların Bulduğu Açıkları Kapattı

LastPass Kullanıcıların Bulduğu Açıkları Kapattı

Şifre yöneticisi olarak hizmet veren en başarılı programlardan biri olan LastPass, son dönemlerde açıklar ve hacklenme olaylarıyla uğraşıyor. Güvenlik gibi önemli bir kategoride zirveye oynayan şifre yöneticisi son olarak kullanıcılarının bulduğu iki güvenlik açığını da kapattı. 

Bu tarz haberler yaparken iyi mi kötü mü karar vermek gerçekten zor olabiliyor. Kötü haber; bazı ödül avcıları şifre yöneticisinin tarayıcı uzantılarında iki büyük güvenlik açığı buldu. İyi haber; bulunan açıklar kısa sürede LastPass tarafından kapatıldı. Şirket blogundan yapılan güncellemede, kimlik avını tetikleyecek birtakım açıkların bulunduğu ve kısa sürede açıkların kapatıldığı bilgisi geçildi.

Farkında mısınız bilmiyorum ama son zamanlarda kullandığımız yazılımlarla ilgili açıkların sayısı bir hayli arttı. LastPass'da bu uygulamaların başında geliyor ve bu tip haberler bazen korkutucu olabiliyor. Hiçbir uygulamanın mükemmel olmadığı gerçeğinden yola çıkarak birtakım önlemler almamız gerektiğini düşünüyorum. Lastpass kullanıcıları mümkünse hesaplarında farklı parolalar kullansın ve iki aşamalı güvenlik önemlerine geçsin. Zira bu durum ciddi bir gereklilik olmaya başladı.

Bu Yıl Güvenliğimizi En Çok Ne Tehdit Ediyor? 2016 Güvenlik Raporu Açıklandı

Parola ile Korunduğunuzu mu Sanıyorsunuz? O Birkaç Harf ve Rakama Bu Kadar Çok Güvenmeyin


YORUMLAR