Lenovo’nun Kurumsal Sitesi Hacklendi

Lenovo’nun Kurumsal Sitesi Hacklendi

Superfish skandalından sonra Lenovo'nun başına gelmedik kalmadı. Lizard Squad dün sabaha karşı Lenovo’nun kurumsal web sitesine siber saldırı düzenledi. Geçtiğimiz iki haftayı kabuslar içinde geçiren Lenovo, Superfish skandalının artçı şoklarını hala yaşarken, bir darbe de Lizard Squad hacker grubundan yedi. Bazı çocukların web kameralarının önünde otururken çekilmiş resimlerinin Lenovo kurumsal ana sayfasında belirmesiyle beraber, e-posta hesaplarının da DNS hiJack yöntemiyle ele geçirildiği de saptandı.

Lenovo ana sayfasında beliren çocukların High School müzikalinden 'Breakin Free' parçasıyla beraber boy göstermeleri ve sitenin üzerinde 'markamızı değiştirdik yenilendik' yazısının çıkması şirketi harekete geçirdi. Sabah saat 4 sıralarında yaşanan olay hemen fark edildi ve sitenin yedeği yayına alında ancak bunun bir şaşırtmaca olduğu da ortaya çıktı.

Lizard Squad ön tarafta sitenin görüntüsünü değiştirirken DNS Hijack yöntemiyle kurumsal e-postalara da saldırdı. Cloudflare bağlantıyı kapatana kadar bu saldırının devam ettiği düşünülüyor. Lenovo bu noktada bazı müşteri ve şirket içi yazışmalarının kaybolmuş olabileceğini belirtse de henüz hasarın ne olduğu hakkında bir bilgi vermedi. 

Lenovo güvenlik yetkilileri gelen saldırının izini sürdüler ancak henüz bir sonuca ulaşabilmiş değiller. 

Lenovo'nun Superfish Taşıyan Ürün Listesi ve Çözümü

Lenovo'nun Yeni Ürünlerine Reklam Yazılımı Yerleştirdiği Ortaya Çıktı

Tüketiciler Lenovo'yu Cezalandırmak İçin Bir Araya Gelecekler

YORUMLAR