Levis ve Google Akıllı Ceket Yapıyor

Levis ve Google Akıllı Ceket Yapıyor

Akıllı telefon, akıllı saat, akıllı televizyon ve sonunda akıllı ceket! Son yıllarda büyük bir ivmeyle gelişmeye devam eden akıllı ürün pazarına, ünlü kıyafet üreticisi Levis da girdi. Google ile işbirliği yapan Levis, Commuter ismini verdiği yeni ceketini dün akşam itibariyle tanıttı.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Google I/O etkinliğinde yine sahneye çıkan Levis yetkilileri, ilk defa akıllı kıyafetler için çalışmaya başladıklarını duyurmuşlardı. Google ile birlikte yürütülen bir yıllık çalışmanın ardından ilk ürün dün akşam yine Google I/O etkinliği kapsamında duyuruldu. Project Jacquard ismiyle sürdürülen çalışmalar kapsamında ortaya çıkarılan akıllı ceketin ise birçok özelliği bulunuyor.

Ceketin özelliklerini kullanmak için telefonunuz ile ceketinizi -böyle bir cümle kuracağım aklıma gelmezdi- bluetooth üzerinden eşleştirmeniz gerekiyor. Bu eşleştirme gerçekleştikten sonra sol kolda yer alan hareket algılayıcıları sayesinde, ceketiniz üzerinden telefonunuzu oldukça rahat kontrol edebileceksiniz. Özellikle telefonunuzu aktif olarak kullanamadığınız durumlarda oldukça işe yarayacak detaylar cekette yer alıyor.

Ceketle birlikte yapabileceğiniz ilk işler müzik tabanlı. Dinlediğiniz radyo kanalını değiştirmekten, müziğin sesine kadar birçok işlemi sol kolunuz sayesinde yapabiliyorsunuz. Keza cekette yer alan düğme sayesinde gelen aramaları reddetmeniz bile mümkün olabiliyor. Dahası bu şimdilik ilk gösterilen özellikler. Eğer bu özellikler geliştiricilerin kullanımına açılırsa, daha bambaşka kullanım alanları açılabilir.

Google Daydream Sanal Gerçeklik Dünyasına Seviye Atlatacak

Google Klavye Tek Elle Yazı Yazmayı Kolaştıracak Yeni Özelliğine Kavuştu

Google, Turistlerin Yanlarından Ayırmayacağı Yeni Bir Seyahat Uygulaması Geliştiriyor

YORUMLAR